בניית אתרים בחינם – למה לא, בעצם?

שנת 2020 בפתח. כיום כבר ידועה היטב חשיבותו של אתר אינטרנט לעסק שלכם, הן מבחינת הפגנת נוכחות במרחב הווירטואלי, הן מבחינת קידום העסק שלכם בגוגל והן מבחינת שידור אמינות שהעסק שלכם אכן קיים ואמיתי. לכן אמירות כמו “כל עסק צריך אתר” וגם “אתר האינטרנט הוא חלון הראווה של העסק שלכם” – הן ידע בסיסי בעידן שלנו.

כל בעל עסק קטן או גדול, טרי או ותיק, יודע ששנה חדשה מביאה איתה מן דחף כזה להשתדרג. בין שאר התחומים שעסק יכול להתחדש בהם, עולה לא פעם הנושא של אתר אינטרנט – בניית אתר חדש או מתיחת פנים לאתר קיים. זוהי סוגיה שכרוכה בדרך כלל בעלויות  – תשלום לחברה מקצועית על אפיון, עיצוב ופיתוח האתר ולא תמיד זה באמת הכרחי.

תכל’ס, המחשבה לקבל אתר בחינם מפתה. חיפוש מהיר בגוגל מוכיח כי האינטרנט בתקופתנו מלא בחברות המציעות אירוח אתרים בחינם, ונשאלת השאלה – מה המלכוד? מדוע ישנם עדיין עסקים או אנשים באופן כללי שמשלמים על הקמת אתר? מדוע לא כולם משתמשים בשירותי אתרים חינמיים?

כי יתרון החינמיות בא תמיד עם חסרונות, שאת חלקם נציין כאן:


1. האתר עלול להיות איטי מאוד

זאת מכיוון שרוב ספקי האתרים בחינם, מאחסנים אתרים רבים על אותו שרת כדי לחסוך עלויות, מה שגורם לאיטיות – ופוגע גם בחוויית המשתמש וגם בקידום האתר בגוגל.


2. כתובת האתר היא תת-דומיין

הכוונה היא שהכתובת יושבת תחת הדומיין של ספק השירות החינמי, והיא לא כתובת המזוהה באופן ייחודי אך ורק עם העסק שלכם. זה עלול לשדר חוסר רצינות.


3. האתר כנראה יכלול פרסומות

כי פרסומות היא אחת מערוצי ההכנסה של ספקי אתרים בחינם. כבעל עסק, לא ממש היית רוצה שכל מיני פרסומות יסיחו את דעתם של המבקרים באתר שלך מהתוכן הקיים בו, נכון?


4. האתר מוגבל ברמת הפיתוח והעיצוב שלו

אתר חינמי לא יכלול אפשרויות מתקדמות לפיתוחים התואמים את העסק שלכם, הוא כנראה יכלול גישה רק למספר תבניות עיצוב מוגבלות, ושכחו פעם נוספת מכלי קידום בגוגל.


5. אתר חינמי הוא אף פעם לא שלכם

כי הוא מאוחסן על שרתים שהם בבעלות הספקים שנותנים לכם אתר בחינם, כי העיצוב הוא גנרי ולא ייחודי כי הוא מבוסס תבנית, וכי אם מחר תרצו לעבור לדומיין משלכם, לאיחסון משלכם, או בכלל לבנות אתר חדש – כל התוכן שלכם הוא בעצם שלהם ועל פי רוב לא תהיה לכם אפשרות לשלוף אותו לאתר החדש, ולמעשה תצטרכו להתחיל הכול מחדש.

אז נכון, אם אתם בלוגרים או עסק בתחילת דרכו, כדאי לכם לשקול לבנות אתר בחינם באמצעות אחד מספקי השירות הללו, ולו רק בכדי לחסוך בעלויות, וברור שזו סיבה מספיק טובה. אבל בכל מקרה אחר – ההמלצה שלנו: תשקיעו כסף כדי לקבל תמורה ששווה את המאמץ שלכם.

כי הקמת אתר אינטרנט לעסק כרוכה בעבודה רבה מצידכם, גם אם תשכרו אנשי מקצוע לשם כך, וקל וחומר אם תחליטו לעשות הכול בעצמכם ובחינם. לכן, אם יש לכם אפשרות להשקיע בבניית אתר באופן מקצועי, רצוי שתעשו זאת ולו רק כדי שתהיו הבעלים האמיתיים של האתר שלכם.

לנו, בוובדיגיטל, ישנן שלל דרגות תמחור למגוון עסקים רחב, מקטן ועד גדול.

אם אינכם בטוחים שיש לכם את הממון לכך, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטופס צור קשר ונשמח מאוד לייעץ ולעזור בהחלטה.