אתר בחינם: למה לא, בעצם? -

אתר בחינם: למה לא, בעצם?

אתר בחינם: למה לא, בעצם? | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

זוהי שנת 2023, בניית אתר בחינם היא אופציה שעולה על הפרק, במיוחד כאשר מדובר בעסק חדש או עסק קטן. הלא כיום כבר ידועה היטב חשיבותו של אתר אינטרנט לעסק שלכם ומובן שזהו דבר הכרחי. הן מבחינת הפגנת נוכחות במרחב הווירטואלי, הן מבחינת קידום העסק שלכם בגוגל והן מבחינת שידור אמינות שהעסק שלכם אכן קיים ואמיתי.

בחור-מדוכדך-גולש-באתר-איטי

לכן אמירות כמו “כל עסק צריך אתר” וגם “אתר האינטרנט הוא חלון הראווה של העסק שלכם” – הן ידע בסיסי בעידן שלנו.

כל בעל עסק קטן או גדול, טרי או ותיק, יודע שלעיתים עולה מן דחף כזה להשתדרג. בין שאר התחומים שעסק יכול להתחדש בהם, עולה לא פעם הנושא של אתר אינטרנט. בניית אתר חדש או מתיחת פנים לאתר קיים. זוהי סוגיה שכרוכה בדרך כלל בעלויות הכוללות, בין השאר, תשלום לחברה מקצועית על אפיון, עיצוב ופיתוח האתר ולא תמיד זה באמת הכרחי.

תכל’ס, המחשבה לקבל אתר בחינם מפתה. חיפוש מהיר בגוגל מוכיח כי האינטרנט בתקופתנו מלא בחברות המציעות אתרים בזול או אפילו בחינם. נשאלת השאלה – מה המלכוד? מדוע מרבית העסקים/האנשים בדר"כ משלמים על הקמת אתר? מדוע לא כולם משתמשים בשירותי אתרים חינמיים?

מסתבר שיתרון החינמיות בא תמיד עם חסרונות, שאת חלקם נציין כאן.

5 החסרונות המכרזיים של אתר בחינם

1. אתר בחינם עלול להיות איטי מאוד

זאת מכיוון שרוב ספקי האתרים המציעים בניית אתר בחינם, מספקים אחסון אתרים שיתופי. היינו: אתרים רבים על אותו שרת, במטרה לחסוך עלויות. זה גורם לאיטיות האתר ופוגע גם בחוויית המשתמש וגם בקידום האתר בגוגל.

2. כתובת האתר היא תת-דומיין

הכוונה היא שהכתובת יושבת תחת הדומיין של ספק השירות החינמי, והיא לא כתובת המזוהה באופן ייחודי אך ורק עם העסק שלכם. זה עלול לשדר חוסר רצינות.

3. אתר בחינם כנראה יכלול פרסומות

כי פרסומות היא אחת מערוצי ההכנסה של ספקי אתרים בחינם. כבעל עסק, לא ממש היית רוצה שכל מיני פרסומות יסיחו את דעתם של המבקרים באתר שלך מהתוכן הקיים בו, נכון?

4. מוגבל ברמת הפיתוח והעיצוב שלו

אתר חינמי לא יכלול אפשרויות מתקדמות לפיתוחים התואמים את העסק שלכם. הוא כנראה יכלול גישה רק למספר תבניות עיצוב מוגבלות, ושכחו פעם נוספת מכלי קידום בגוגל.

5. אתר בחינם הוא אף פעם לא שלכם

כי הוא מאוחסן על שרתים שהם בבעלות הספקים המציעים לכם בניית אתר בחינם. גם העיצוב הוא גנרי ולא ייחודי כי הוא מבוסס תבנית. במידה ותרצו מחר לעבור לדומיין משלכם, לאחסון משלכם, או בכלל לבנות אתר חדש – זו בעיה. כל התוכן שלכם הוא בעצם שלהם ועל פי רוב לא תהיה לכם אפשרות לשלוף אותו לאתר החדש. למעשה, תצטרכו להתחיל הכול מחדש.

לסיכום

אז נכון, אם אתם בלוגרים או עסק בתחילת דרכו, כדאי לכם לשקול לבנות אתר בחינם באמצעות אחד מספקי השירות שהוזכרו כאן, ולו רק בכדי לחסוך בעלויות. ברור שזו סיבה מספיק טובה. אבל בכל מקרה אחר – ההמלצה שלנו: תשקיעו כסף כדי לקבל תמורה ששווה את המאמץ שלכם.

הקמת אתר אינטרנט לעסק כרוכה בעבודה רבה מצידכם, גם אם תשכרו אנשי מקצוע לשם כך. קל וחומר, אם תחליטו לעשות הכול בעצמכם ובחינם. לכן, אם יש לכם אפשרות להשקיע בבניית אתר באופן מקצועי, רצוי שתעשו זאת ולו רק כדי שתהיו הבעלים האמיתיים של האתר שלכם.

לנו, בוובדיגיטל, ישנן שלל דרגות תמחור למגוון עסקים רחב, מקטן ועד גדול.

אם אינכם בטוחים שיש לכם את הממון לכך, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטופס צרו קשר ונשמח מאוד לייעץ ולעזור בהחלטה.

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר ונשמח מאד ללוות גם את הפרויקט שלכם להצלחה!

תבנית פוסט | וובדיגיטל עיצוב ופיתוח אתרים

אולי יעניין אותך